Смешни Франкенштајн за Ноќта на вештерките

Најдовме некои специјални лижавчиња став Ноќ на вештерките што ги сакавме и сакаме да ги споделиме со сите вас. Од Рецетин многу брзо ќе ги подготвиме, бидејќи освен што ги прават во еден момент, тие се многу iousубопитни и за најмалите во куќата.

Слика и адаптација:Вие само


Откријте други рецепти на: Празници и посебни денови, Рецепти за Ноќта на вештерките

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Пилар Гонзалес dijo

    Колку оригинално. Размислувам да ги направам, но се поставува прашање, каде продавате чипс од зелено чоколадо? Не знам дали знаете некоја продавница во Мадрид. Благодарам