Пиперки полнети со месо и лиснато тесто за Ноќта на вештерките

Има помалку од еден месец до Ноќта на вештерките и веќе започнавме да се подготвуваме рецепти за Ноќта на вештерките кои се различни и забавни, па можете да започнете да планирате целосно да уживате во најстрашната ноќ во годината. Затоа, забележете ја оваа идеја лесна за употреба. печени пиперки полнети со мелено месо и со еден допир на мумија благодарение на лиснатото тесто.

Уживајте во ноќта на Ноќта на вештерките!


Откријте други рецепти на: Рецепти за Ноќта на вештерките

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ивеа dijo

  Благодарам, многу ми помогна

 2.   ивеа dijo

  Многу ми помогна благодарам: Д.