Смути од банана, ананас и боровинки

Смути од банана, ананас и боровинки

Овој пијалок е вкусно и освежително. Со замрзнато овошје можете да направите прекрасно Смути со банана, ананас и боровинки преполни со витамини и многу кул. Тоа е многу едноставен и многу здрав начин да се јаде овошје, доколку се прави попладне можете да имате многу пријатна закуска за сите возрасти. Неопходно е да се има блендер за блендирање изводливо овој пијалок и оставете што е можно помалку грутки.

Доколку сакате да правите ваков пијалок, можете да го пробате нашиот "смути од црвено овошје" y "смути од јагоди и грчки јогурт".

Смути од банана, ананас и боровинки
Автор:
Порции: 4
Време на подготовка: 
Време за готвење: 
Вкупно време: 
Состојки
 • 170 гр природен ананас исечен на мали парчиња и замрзнат
 • 110 гр банана исечкана на мали парчиња и замрзната
 • 60 гр замрзнати боровинки
 • 2 лажици кондензирано млеко (по избор)
 • 350 мл млеко од соја, обезмастено или било каков вид растително
Подготовка
 1. Измерените грамови од овие плодови се само референца за да се направи рецептот како што е направен. Во ред е да додадете повеќе банани, помалку ананас или повеќе боровинки.Смути од банана, ананас и боровинки
 2. Во мојот случај, јас го направив тоа во робот термомикс, но тоа може да се направи со кој било друг робот или блендер.
 3. Се истурив во чашата природен ананас, банана, боровинки и двете лажици од кондензирано млеко. Го ставив да тепа на брзина 6.
 4. Може да се стави да се мати и како што се блендира се додава млеко малку по малку. Милилитри млеко е уште една референца, ако ви се допаѓа потечно или погусто, само треба да додадете или отстраните повеќе млеко. Севкупно ќе ми требаат неколку 40 секунди за да го победите.
 5. Смутито го сервираме во чашите и го пиеме пред да се стопи студот на замрзнатото овошје.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.