Смути од малина и чоколадо или ставате јагоди во него?

Состојки

 • 400 гр малини
 • 150 гр течна крема 35% маснотии
 • 650 гр полномасно млеко
 • 300 гр млечно чоколадо
 • Свежи малини за гарнир

Дали ви се допаѓа а богато смути со овошје и чоколадо? Тој мал кисел допир на малини одговара совршено со чоколадо. Можеби сакате да ставите јагоди или да мешате разни бобинки, но само со малини е исплашен Пробајте и ќе видиме.

Подготовка

Едноставно, многу едноставно; Ги кршиме малините и го вариме пирето од малина заедно со кремот и млекото 10 минути. Ние го топиме чоколадото во водена бања или во микро со 70% моќност. Го ставаме растопеното чоколадо заедно со мелените малини. Со некои прачки мешаме и емулгираме. Ние ја делиме целата во чаши и ставаме во фрижидер до времето на сервирање. Ние служиме многу ладно со малина одозгора.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.