Смути со чај од манго и матча

Ова смуди со чај од манго и мача е а фантастичен пијалок да се грижи за нас во лето. Освежувачка комбинација полна со добри својства.

Овој рецепт е супер лесен за подготовка, со едноставни состојки што ги имаме ние ќе обезбеди енергија доволно за да го искористите максимално вашиот одмор.

Има длабоко зелена боја и а благ вкус на банана, манго со нијанси на кокос. А спанаќот? Па, морам да кажам дека во пијалоците неговиот вкус не се забележува. Причина што убедува да ги вклучиме во нашите потреси.

Смути со чај од манго и матча
Хранлив и вкусен пијалок за да се грижиме додека уживаме.
Автор:
Тип рецепт: пијалаци
Порции: 1
Време на подготовка: 
Време за готвење: 
Вкупно време: 
Состојки
 • 120g вода кокос
 • 1 ниво лажица (големина на десерт) чај од матча
 • 1 грст спанаќ за бебиња
 • 150 гр свежо или замрзнато манго
 • 1 средно замрзната банана
Подготовка
 1. Подгответе ги сите состојки.
 2. Рецептот го започнуваме со мешање, со блендерот, водата од кокос и чајот од матча.
 3. После тоа, додаваме спанаќ и ги матиме додека не останат парчиња.
 4. Следно, додаваме манго и замрзната банана. Блендирајте додека не добиеме кремаст шејк.
 5. За да завршиме, ние служиме во чаши, бокали или шишиња.
Нутриционистички информации по порција
Калории: 200

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.