Снежна торта од кокос и џем

Со нетрпение очекував специјална закуска, но за која не требаше многу подготовка. Тоа е едноставна торта за која треба да направите само тесто; Пред да го земеме, ќе го расположиме мачкајќи го со џем и кокос. Ми се допадна нејзината малку компактна текстура и посебниот допир на преливот од џем (го ставив со кајсија) и кокосот.

Состојки: 100 гр. несолен путер, 100 гр. шеќер, 4 јајца (разделени белки и жолчки), 100 гр. рендан кокос, 50 ​​мл. вино од мускател, 200 мл. млеко, 175 гр. инкорпорирано брашно од квасец, 1 тегла џем од вашиот омилен вкус, плус рендан кокос за гарнир

Подготовка: Прво правиме крем победувајќи путер и шеќер. Потоа додаваме жолчки, една по една, без да престанеме да тепаме. Го додаваме ренданиот кокос, виното и брашното, месиме непрекинато. На крај го додаваме млекото за да заврши хомогенизирањето на тестото.

Сега ги победиме белките додека не станат цврсти и ги вметнуваме во тестото, мешајќи со обвивни движења.

Ова тесто го ставаме во кружен калап намастен со малку масло или путер и брашно. Се печеме на 180 степени околу 50 минути. Тортата мора да биде отечена, сунѓереста и речиси сува внатре.

Откако ќе биде ладно и расклопено, го покриваме со џем од кајсија и посипуваме со рендан кокос.

Слика: Тинипичен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.