Сок од малина и зелено јаболко

Со малку време и имагинација можете да се подготвите толку вкусни пијалоци како овој сок од малина и зелено јаболко.

Има многу впечатлива боја и а малку кисел и освежителен вкус што е совршено за утра или жешки попладне.

Повеќето сокови се многу лесно да се направи. Покрај тоа, можете да користите било кој тип на уред од Термомикс или мешалка до мешалка за ладен притисок.

Сок од малина и зелено јаболко
Вкусен и освежителен природен сок.
Автор:
Тип рецепт: пијалаци
Порции: 1
Време на подготовка: 
Време за готвење: 
Вкупно време: 
Состојки
 • 1 зелено јаболко
 • 1 грст малина
Подготовка
 1. Ние лупиме јаболкото, исечете го на четвртини и извадете го јадрото.
 2. Ние се миеме деликатно малини и ставете ги на кујнска хартија.
 3. Ние ги воведуваме плодовите во мешалка или мешалка.
 4. Ние служиме сок од малина и зелено јаболко во мали чаши.
Нутриционистички информации по порција
Калории: 60

Што друго треба да знаете за сокот од малина и зелено јаболко?

Можете да ги користите било каков вид јаболко иако месните како пипинот не изгледаат многу добро. Остри и кисели се подобри, како зелените. Со златните јаболка ќе имате посладок сок.

Ако користите мешалка или Термомикс, можете исто така да користите замрзнати малини. На овој начин ќе имате покремаст и посвеж сок од типот на смути.

Со овие количини излегува чаша за 1 лице иако, ако користите мали чаши, ќе имате неколку порции.

Соковите секогаш се препорачуваат свежо направен но ако сакате можете однапред да го направите овој сок од малина и зелено јаболко. Јас не би го сторил тоа повеќе од 5 часа пред тоа, така што витамини се добро зачувани.

Ако го направите тоа однапред, не заборавајте добро промешајте го пред сервирање. Во зависност од машината што ја користите, може да се формираат слоеви.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Jaime dijo

  Многу добри рецепти и лесни за правење.

  1.    Мајра Фернандез ogоглар dijo

   Мило ми е што ви се допаѓа Хаиме !!