Солено чизкејк

Солени пити се една од најдобрите опции кога служите јадења на забава или вклучена. Можеме да ги оставиме подготвени однапред, и благодарение на може да се сече на делови се лесни за јадење индивидуално.

Сирењето е една од омилените состојки на децата. Изберете го оној кој најмногу одговара на вашиот вкус, повеќе или помалку силен, и подгответе ја оваа торта викендов.

Состојки: 1 лист тестенини за кратки прав (300 гр. Прибл.), 200 гр. кремасто сирење (филаделфија, камембер, бри, урда ...), 100 гр. јако сирење (манчего, пармезан, чедар, рокфорт ...), 2 јајца, 4 лажици путер, 250 мл. единечен крем, кромид во прав, сол и бибер

Подготовка: Прво шириме калап од типот на тарлет со путер и го редиме со искршените тестенини, добро притискајќи со прстите и фиксирајќи го тестото на работ. Ги боцкаме wallsидовите на тестенините со вилушка и ставаме малку зеленчук на основата за да не се турка. Тестото го печеме околу 10 минути во загреана рерна од 180 степени.

Во меѓувреме го месиме мекото сирење и најсилно изрендаме или ситно исецкаме. Ние ги победивме јајцата и ги мешаме со сирењата и путерот омекна малку во микробранова печка, кремот и малку сол и бибер.

Откако тестенините ќе излезат од рерна, ги отстрануваме мешунките и ги истураме со сирењето и кремот од јајца. Печете на околу 170 степени приближно 30 минути додека површината на тортата не добие златно-кафеава боја.

Слика: Кокинатип

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Вирџинија Агилера dijo

  овој рецепт е спектакуларен.

  1.    Алберто Рубио dijo

   Ви благодариме што го подготвивте, Вирџинија.