Јогарт панакота: десерт за Ноќта на вештерките

Ноќта на вештерките, децата обично имаат многу слатки и задоволства. Овој десерт е забавен, но здрав. Тоа е панакота јогурт (не само крем) украсен со киви и џем од јагоди така што симулира испакнато и крваво око.

Рецепт преведен и адаптиран од загради со мачиња


Откријте други рецепти на: Празници и посебни денови, Десерти за деца, Забавни рецепти, Рецепти за Ноќта на вештерките

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.