Специјални Брауни за Ноќта на вештерките со Долче Густо

Состојки

 • За 8 лица
 • 120 гр. чоколаден фондан
 • 2 капсули Несквик од Долче Густо
 • 250 грама путер или маргарин
 • 4 HUEVOS
 • 250 гр. на шеќер
 • 100 гр. Од брашно
 • 120 гр. ореви
 • Чоколадни чипови
 • Шлаг шеќер за украсување

Овој Ноќ на вештерките, ќе подготвиме многу оригинално пусти од рака на NESCAFÉ Долче Густо, да, го слушнавте, бидејќи Долче Густо не само што обезбедува кафе, туку е и многу повеќе. Поради оваа причина, ние го искористивме овој пат чоколадни капсули да му дадеме посебен шмек на нашиот пусти.

Дали сакате да знаете како да го подготвите овој фантастичен рецепт? Погледнете го рецептот и знаете ... да го вежбате дома !! Ако сакате да откриете повеќе рецепти за Ноќта на вештерките внесете ја нашата веб-страница.

Мојот нов Капка производител на кафе Долче Густо тоа не е нормален производител на кафе, покрај тоа што е убавица на ниво на дизајнЕ совршен за правење не само кафе, туку и разни капсули за целото семејство, бидејќи има различни видови кафе, чоколадо, чаеви и ладни пијалоци.

dolce_gusto_nesquik

И што е најважно, тоа е супер лесен за употреба. Првиот чекор е да ја изберете капсулата што сакате да ја користите меѓу сите нејзини сорти. Има толку многу опции!

dolcegusto_nesquik_

Го ставате на врвот на тенџерето за кафе, го исполнувате резервоарот за вода, оставете го да се загрее неколку секунди и бирајте ја количината на пијалок што ја сакате или интензитетот (означено со линија на секоја капсула). Ја ставаш чашата и. за неколку моменти го имате вашиот пијалок подготвен да уживате во него.

dolce_gusto_nesquik2

И сега, забележете го рецептот бидејќи е неверојатно вкусен.

Подготовка

Загрејте ја рерната на 180 степени, и во меѓувреме, намачкајте правоаголен калап со малку путер (за подоцна да можеме добро да го одмрзнеме пусти).

Подгответе го вашиот апарат за кафе Долче Густо, ставете капсула Несквик во неа и направете убава чаша. Потоа повторете ја операцијата, односно користете две капсули.

Во примател растопете го чоколадото со путерот. Ако сакате, можете да го направите во микробранова печка, но внимателно растопете сè во серии од 30 секунди за да не изгори чоколадото. Ако не, можете да се одлучите за традиционалниот начин на живот, Бејн-Мари.

Во сад измешајте ги јајцата со шеќерот додека не се искри. На овие јајца додајте ги двете чаши Несквик, заедно со чоколадото што сме го стопиле со путерот, и сè добро измешајте.

Исечете ги оревите и додадете ги до смесата со брашното. Повторно измешајте сè додека оревите не се распределат рамномерно.

Додадете ги чоколадните чипови.

Истурете го тестото во калапот што сте го подготвиле и се пече околу 15 минути на 180 степени.

После тоа време, Оставете го малку да се излади, извадете го браунито од калапот и исечете го на квадрати. Користете шаблони со мотиви за Ноќта на вештерките, и украсете ги брауните со малку шеќер за шеќер.

Среќна ноќ на Ноќта на вештерките !!

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.