Торта (или мафини) Среќен Ноќ на вештерките!

Ноќта на вештерките доаѓа! Со овој рецепт можете да направите торта или на друго место, поделете ја масата на рецепти во капсули до кифла и намалете го времето за готвење. Во секој случај, тоа е одлична торта што можете да ја украсите по ваш вкус. Во оваа честитаме за Ноќта на вештерките, затоа што во САД се честита овој празник, затоа Среќен Ноќ на вештерките! или Среќна Ноќта на вештерките!

Слики: морска fishвезда

охеглоус


Откријте други рецепти на: Празници и посебни денови, Десерти за деца, Забавни рецепти, Рецепти за Ноќта на вештерките

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.