Стапчиња од пилешко и моцарела

Состојки

 • Прави околу 10-12 стапчиња
 • 500 гр мелено пилешко месо
 • Сал
 • Пимиента
 • Барови моцарела
 • Јајце
 • Брашно
 • Трошки од леб
 • Маслиново масло

Едноставна вечера за денес! Веќе имаме некои стапчиња од пилешко моцарела Тие се вкусни, се прават многу лесно и исто така можете да ги придружувате со ваш омилен сос сос од скара што ве научивме да се подготвувате.

Подготовка

Во сад зачинете го меленото месо, и кога ќе го подготвите, направете мали добро исцедени хамбургери, и ставете ги на врвот на филм за храна.

Откако ќе ги подготвите сите, ставете во центарот на секој пилешки плескавица, стап од моцарела, и внимателно превртете се додека не добиете стапчиња полнети со моцарела.

Ставете многу масло во тава и оставете го да се загрее.

Поминете ја секоја мозарела и пилешко стапче прво со брашно, потоа со јајце и завршува со поминување низ презла.

Откако маслото е многу жешко, Вклучете ја секоја моцарела и пилешко стапче и пржете додека не порумени и крцкави.

Кога ќе завршат, отстранете го вишокот масло од секое стапче за пилешко и моцарела со абсорбента хартија.

Придружете ги со добра сос од салата и скара.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.