9 солени рецепти со јагоди

Почнува периодот во кој јагодите се во најдобар случај и, најдобро од сè, по добра цена. Во месец март овие овошја богати со витамините Б и Ц почнуваат да се вообичаени на пазарите.Исто така се нискокалорични и вкусни.

Сами тие се веќе задоволство и Доколку сакаме да бидат уште посочни, задолжително прочитајте го овој линк. Но, денес сакаме да ви го покажеме потенцијалот што го имаат во солени рецепти. Со нив можеме да направиме салати, сосови за месо или зеленчук, солени супи... со што создаваме креативни, шарени, хранливи и изненадувачки јадења.

Па знаете, кога ќе видите јагоди по добра цена Не двоумете се да ги купите. Можете да направите вкусни рецепти како овие што ги избравме за вас. Со кликнување на името на секој од нив ќе видите како да ги направите и состојките што ќе ви бидат потребни:

Јагода салморехо со крем сирење – Јагодите ќе му дадат многу оригинален шмек на ова салморејо. Вкусот на јагода е забележлив и изгледа навистина добро. Многу е добро.

Салата од портокал, јагода и калинка – Оригинален и нискокалоричен. Може да се претстави како на фотографијата или во мали индивидуални чинии.

Салата од јагоди со ибериска шунка и моцарела – Има рукола и шунка и се приготвува додека трепнеш. Со тие состојки невозможно е оваа салата да не разочара.

Салата од јагоди мацерирана во балсамико масло – Не плашете се од комбинацијата јагода-оцет бидејќи овој многу го подобрува нејзиниот вкус. веќе ти кажав Во воведот.

Јагода од јагода – Слатко-кисел компот за придружба на месо и риба.

Сос од јагоди за зеленчук на скара – И не само за зеленчук... можеме да го користиме и за придружба на нашето омилено месо.

Тост од домати од јагоди и цреши со козјо сирење – Изненадувачки вкусна комбинација на вкусови

Супа од јагоди - Изгледа одлично како стартер и има спектакуларна боја.

Пилешки гради во сос од јагоди – Не двоумете се да го подготвите бидејќи на децата сигурно ќе им се допадне.


Откријте други рецепти на: Почетнички, Оригинални рецепти

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.