Супер сочна торта од морков со замрзнување на маскарпоне од лимон


Овој рецепт Торта од морков Тој е еден од најдобрите што некогаш сум ги направил, и среќен сум што споделувам рецепт кој работи толку добро. Излегува сочно, многу се крева, а финишот со глазура од маскарпоне Му одговара како ракавица. Оригиналниот рецепт е од познатиот англиски готвач Џејми Оливер (Супер навлажнета торта од морков е името на рецептот на англиски јазик), и за волја на вистината, треба да се пофали затоа што откри совршена рамнотежа во нејзината елаборација. Не престанувајте да го правите тоа затоа што ќе бидете пријатно изненадени. Можете да користите квадрат, круг или како што направив во една од тие правоаголни облоги за кеккеј. Чудесната ...

Состојки (од 8-10 причини):

• 250 гр несолен путер, на собна температура (меко)
• 250 гр кафеав шеќер
• Одделени 5 големи јајца, белки и жолчки
• Кора од лимон и сок од 1 портокал
• 170 гр самостојно брашно, просеано
• 1 лажичка лажичка квасец
• 100 гр мелени бадеми
• 100 гр сецкани ореви, плус грст украс
• 1 лажичка лажичка мелен цимет
• нотка на каранфилче од земја
• нотка од мелено оревче
• ½ лажичка мелен ѓумбир
• 250 гр суров морков, излупен и грубо рендан
• 1 нотка сол

Да се ​​направи маскарпоне замрзнување:
• 100 гр сирење маскарпоне
• 200 гр крем сирење (тип Филаделфија)
• 85 гр шеќер замрзнување, просејуван
• кора од лимон и сок од 2 лимони

Процес:

1. Загрејте ја рерната на 180º C. Подмачкајте и обложете калап за торта со квадрат 22 см или еквивалентен круг со масна хартија.
2. Изматете путер и шеќер со рака или со миксер додека не станат бледи и меки.
3. Победете ги жолчките една по една, и додадете кора од портокал и сок.
4. Додадете просеано брашно и квасец; исто така додадете бадеми, ореви, зачини и рендан морков и добро измешајте.
5. Во посебен сад изматете ги белките со прстофат сол додека не станат цврсти, а потоа со обвивни движења додајте го на претходното тесто.
6. Пренесете ја смесата во калапот и варете во загреана рерна околу 50 минути додека не стане златна и не нарасне. За да проверите дали тортата е сварена, залепете чепкалка за заби во неа. Ако по 5 секунди тортата излезе чиста, таа е совршена, ако малку ако излезе леплива, треба да и треба малку повеќе. Откако ќе заврши, оставете го да се олади во тавата 10 минути со исклучена рерна. После тоа, оставете го да се излади целосно на решетка најмалку еден час.
За гласадо:
1. Измешајте ги сите состојки додека сè не биде хомогено.
2. Да се ​​шири великодушно над горниот дел од тортата.
3. Завршуваме со посипување со малку сецкани ореви.

Слика и адаптација: свежа храна

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.