Лазања од тиквички, лесна и вкусна

Како ги натерате малите дома да јадат зеленчук? За да ви биде малку полесно, денес ви подготвивме многу апетитна лазања од тиквички. Ние ќе ги замениме само нормалните плочи на лазања со тенки парчиња тиквички. И како филер. Шунка и емантално сирење.

Лесно нели?


Откријте други рецепти на: Рецепти за тестенини, Рецепти зеленчук

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Марта Чинча Рабинче dijo

  Изгледа одлично !!!! Мора да биде вкусно, а исто така лесно да се направи, викендов сè уште се расположувам и го правам тоа !! :-)

  1.    Ангела Виларехо dijo

   Да, да видиме како се чувствувате :))

 2.   Беренис Круз dijo

  Што е тоа.сирење.заеднички во.лончас?

 3.   Миријам Кабрера dijo

  Супер е вкусно !!!! Јас користев лесно сирење Оахака во една прилика, а во друга прилика од Ла Манча, со 2 излегува добро;)