Торта од пченка, со што ќе го напиете?

Наместо пченично брашно, ние ќе користиме пченкарно брашно, без глутен и затоа е погодно за целијакии. Тортата излегува исто мека и мека како да сме ја направиле со пченично брашно. За да и дадеме радост на тортата, ќе го испиеме со сируп што може да го ароматизираме со ликери, рендан, мед, зачини, сокови или џемови.

Состојки: 1 чаша пченкарно брашно, 1 чаша млеко (250 мл.), 5 јајца, 6 лажици шеќер, 1/2 чаша масло, 1 кесичка прашок за пециво, ароматизиран сируп за да се напие тортата

Подготовка: Ние го мешаме маслото со шеќер и потоа го додаваме во изматените јајца. Ние го врзуваме квасецот со брашно и го мешаме со млекото додека не се растворат сите грутки. Подмачкаме калап со путер и пченкарно брашно и истурете го тестото. Печиме на 180 степени околу 30 минути. Оставаме да одмори во калапот додека тортата не се загрее и потоа ја пиевме со избраниот сируп.

Преку: Ламамбалина

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.