Лимон рикота курва, без брашно

Тарт со лимон и рикота

Овој десерт е сладок начин да се земе класичен чизкејк, со здрави состојки како урда, лимон и јајца. Ваквите рецепти не можете да ги пропуштите на вашата трпеза, тие се едноставни и ќе бидат потребни само неколку минути во рерната за да се подготви оваа вкусна торта.

Што преферираш сирење со урда ладно или испечениот? И двајцата подеднакво ги сакаме. Ваш е редот да уживате во печен чизкејк со вкус на лимон. Торта која патем нема брашно и во кои можат да уживаат мирно оние кои се алергични на глутен.


Откријте други рецепти на: Десерти за деца, Рецепти без глутен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.