Не-печете торта со лимон и сирење


Оваа торта со сирење со лимон Тоа е чудо и, најдобро, ако немате рерна или не сакате да ја користите, не ви треба. На урда од лимон, тој прекрасен англосаксонски крем од лимон, можете да го направите дома (рецепт подолу) или купете го, како што го имаат повеќето големи продавници. Ако имате малку време, можете да го изоставите слојот од лимонска урда помеѓу основата и филот со сирење. Сепак, вреди да се додаде затоа што дополнителното навестување на вкусот на лимон е прекрасно. Со што го придружуваме?
СОСТОЈКИ:
• 1 пакет колачиња за варење или Марија (видете рецепт подолу)
• 150 гр путер
• 230 гр сирење маскарпоне или крем сирење Филаделфија (исто така делува и малку маснотии)
• 1 конзерва (380 g) кондензирано млеко
• 1 пакет нулатен желатин
• 190/3 чаши (4 ml) врела вода
• 500 ml (2 чаши) лимонска урда (рецепт овде)

Процес:
Започнуваме со подготовка на основата за колачиња. За да го направите ова, добро ги мелеме со помош на процесор за храна или процесор или ставајќи ги во замрзнат сад и кршејќи ги. Прашокот за колачиња го пренесуваме во квадратен контејнер и го мешаме со путерот (до точка на помада, т.е. меко) се додека не добиеме паста што можеме да ја рашириме (ако е премногу сува, додадете малку повеќе путер или неколку капки вода). Ние мора да создадеме униформа слој. Оставете го да се олади во фрижидер додека го подготвуваме остатокот, дури и во замрзнувачот.

Почнуваме да го подготвуваме полнењето со додавање на желатин во зовриена вода додека не се раствори. Оставивме да се олади неколку минути. Сега измешаме 1/4 од лимонската урда (1/2 чаша) со 2 лажици желатин; Победи додека не се изедначи. Ние ја шириме оваа мешавина од основата на бисквитите и ја враќаме целата во замрзнувачот.

Со мешалка или процесор за храна (многу чисто) го матиме сирењето додека не се изедначи. Ние додаваме кондензирано млеко, и победиме; Додадете уште 1/4 (1/2 чаша) лимонска урда и остатокот од желатин. Продолжуваме да тепаме сè додека не се вклучи сè. Смесата ја истураме над капачето од лимонска карпа што претходно го ставивме на основата.

Оставете го да се олади во фрижидер во фрижидер додека не се намести, најмалку 4 часа или преку ноќ.

Кога слојот за чизкејк е ладен, измешајте ја преостанатата 1 чаша лимонска урда додека не се изедначи и истурете. Раширете го слојот за чизкејк и вратете се во фрижидер за да се разладите уште еднаш, најмалку 3 часа.

Исечете на квадрати и послужете со џем, крем или што сакате.

Слика: продавач на хранаАдаптација: доверба во кујната

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.