Задушено палто во стил на Мадрид, кујна од 2 мај

И покрај фактот дека шкембето се парчиња задушен говедски стомак, муцка и нозе, тие се вкусни. Ова стогодишно мадридско јадење традиционално се готви во глинен сад и е придружено со црн пудинг и шунка.

Две последни забелешки, шкембето не е многу скапо јадење и тие се подобруваат од еден на друг ден бидејќи се одржуваат прекрасно кул (природно желатиниран) или замрзнат.

Рецепт инспириран од сликата на Емујер


Откријте други рецепти на: Рецепти за месо

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.