Торта со сирење три

Продолжуваме со лесни или лесни рецепти, бидејќи за овие датуми се добредојдени сè што не добива премногу тежина. Затоа денес ви донесувам а три торта со сирење, многу мек и лесен, дека ќе го обожаваш.

Состојки: лист замрзнато лиснато тесто, три јајца, 250 грама рикота, 150 грама свежо козјо сирење, 50 грама рендан пармезан, црвена павлака и 30 грама маслинки без јами.

Подготовка: Ние ја миеме ендивата, исечете ја на четвртини, отстранете ја основата и остатокот оставете го на ленти. Ние ја загреваме рерната на 220º. Измешајте ја рикотата со пармезан, свежото сирење, јајцата и сецканата крајба додека не добиеме мазна и хомогена смеса.

Поставете отстранлив калап со пречник од лиснато тесто со дијаметар од околу 25 сантиметри, прободете со вилушка неколку пати и премачкајте ја масата со сирење одозгора. Потопете ги маслинките во неа и печете го колачот 15 минути. Намалете ја температурата на 180ºC и варете уште 15 минути.

Преку: лесна кујна
Слика: Шпорет на огнот

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.