Панини од туна и моцарела

Состојки

 • мала половина багета
 • 1 конзерва туна во конзерва
 • пржен домат
 • печена црвена пиперка
 • моцарела во специјална низа за гратин
 • нафта
 • оригано и сол

Ако сакаме пица и немаме бази дома, ќе го користиме дневниот леб за да подготвиме како се продава panini замрзнат Тоа е, пица чија основа е парче леб. Ние предлагаме еден туна со домат и сирење. Дали повеќе сакате друг рецепт?

Подготовка: 1. Нанесете малку масло на панини, одозгора ставете многу моцарела и зачинете со сол и црн пипер.

2. Направете сос со исцедена туна, малку пржен домат, многу мелена пиперка и малку сол и оригано.

3. Ние го носиме панинито во рерна на 200 степени и околу 15 минути во средна положба, така што ќе зарумени рамномерно од двете страни.

Преку: Recetasdecocinablog

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.