Замрзнување од бело чоколадо: украс за торта

Состојки

 • 50 мл. шлаг
 • 75 гр. бело чоколадо
 • 25 гр. путер
 • 50 гр. шеќер за шеќер
 • 155 гр. кремасто бело сирење

Овој сладок прелив со таа прекрасна бела боја може да се искористи за облекување на вашите торти и cupcakes. Ако веќе имате основа за торта и едноставно полнење, со ова замрзнување ќе добиете торта достојна за најдобрите слаткарници.

Подготовка:

1. Ставете го кремот да зоврие во тенџере. Тргнете го од оган и во него растопете го исецканото бело чоколадо. Оставете да се излади и чувајте го во фрижидер неколку часа.

2. Победете го путерот со шеќер со помош на прачки неколку минути. Додадете чоколаден крем и повторно матете уште три минути. Потоа, го ставаме крем сирењето, тепаме онолку минути и го подготвивме замрзнувањето.

Рецепт инспириран од сликата на Проект за колачи

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.