Уреднички тим

Рецетин е А. веб-страница за рецепти за готвење специјално дизајнирани за деца. Многу чест проблем за многу од мајките е при подготовка на менито за секој ден. Што готвам денес? Како да го сторам тоа моите деца јадат зеленчук? Како можам да подготвам избалансирана и здрава исхрана за моите деца? За да одговори на ова прашање и на многу други, Рецетин е роден.

Сите рецепти на нашата веб-страница се подготвени од готвачи кои се експерти за исхрана на децата, така родителите ги имаат сите гаранции да се подготвува здрава и здрава кујна. Ако сакате да бидете дел од оваа веб-страница и да ги објавувате вашите рецепти со нас, вие само мора да пополнете ја следнава форма и ние ќе стапиме во контакт со вас што е можно поскоро.

Дали сакате да откриете нашиот тим готвачи? Па, тука ги претставуваме и оние кои се дел од тимот во овој момент и оние кои соработувале со нас во минатото.

[не_тока]

Уредници

 • Асен Хименез

  Имам дипломирано рекламирање и односи со јавност. Сакам да готвам, да фотографирам и да уживам во моите пет најмали. Во декември 2011 година, моето семејство и јас се преселивме во Парма (Италија). Тука сè уште правам шпански јадења, но подготвувам и типична храна од оваа земја. Се надевам дека ви се допаѓаат јадењата што ги подготвувам дома, секогаш дизајнирани за уживање на најмалите.

 • Алиша томеро

  Јас сум неоспорен верен на кујната и особено на слаткарницата. Долги години поминав дел од моето време подготвувајќи, проучувајќи и уживајќи во повеќе рецепти. Јас сум мајка на две деца, наставник по готвење за деца и обожавам фотографија, па затоа прави многу добра комбинација за да ги подготвам најдобрите јадења за рецептот.

Поранешни уредници

 • Ангела

  Јас сум страстен за готвење, а мојот специјалитет се десерти. Подготвувам вкусни, со кои децата не можат да одолеат. Дали сакате да ги знаете рецептите? Потоа слободно следете ме.

 • Мајра Фернандез ogоглар

  Роден сум во Астуриас во 1976 година. Јас сум малку граѓанин на светот и носам фотографии, сувенири и рецепти од тука и таму во куферот. Јас припаѓам на семејство во кое одличните моменти, добри и лоши, се одвиваат околу масата, така што уште како мала кујната е присутна во мојот живот. Поради оваа причина, подготвувам рецепти за малите да растат здрави.

 • Ирине Аркас

  Јас се викам Ајрин, родена сум во Мадрид и имам голема среќа да бидам мајка на дете кое со лудост го обожавам и сакаше да јаде, пробува нови јадења и вкусови. Повеќе од 10 години активно пишувам во разни гастрономски блогови, меѓу кои, несомнено, се истакнува Thermorecetas.com. Во овој свет на блогирање открив прекрасно место што ми овозможи да запознаам големи луѓе и да научам бесконечност на рецепти и трикови за да ја направам диетата на мојот син најдобро, а двајцата уживаме заедно да подготвуваме и јадеме вкусни јадења.