Флајн за сирење, или печен чизкејк?

Состојки

  • 500 гр. намаз од бело сирење
  • 250 мл. крем за крем (35% маснотии)
  • 6 големи јајца
  • 400 гр. шеќер и карамела

Овој фланш е пред сè многу хранлив. За да го намалите нивото на маснотии и да го одржите нивото на протеини, користете лесно сирење и крем. Неговиот вкус и текстура се многу слични на оние на печен чизкејк. Како и сите флани, има и карамела. Дали исто така додаваме крем или правиме а Пијама?

Подготовка: 1. Ние ја истураме карамелата на дното на калапот и добро ја шириме.

2. Ставете ги сите состојки на фланот во чашата за мешалка: сирењето, кремот, јајцата и шеќерот. Ние победиме додека не добиеме фина и хомогена крема.

3. Ние го истураме овој крем во калапот со карамел и го ставаме во длабок плех половина полн со вода.

4. Печете го фланот во загреана рерна од 180 степени околу еден час. Ние оставаме да се излади фланот од рерната.

Слика: Лејлита

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.