Флејти од колбаси и сирење

со пијадини или мексиканските тортиillaи од пченка ќе направиме некои специјални виршли или некои flautas. Рецептот е многу лесен, едноставно превртете огромна колбас во парче сирење и во тортилја и печете додека не стане златно и остра.

Друга работа е, веќе има дополнителни состојки што сакате да ги ставите во фил. Крцкав, карамелизиран или пржен кромид, кисели краставички, Кетчуп, мајонез или сенф, црвени пиперки итн.

Слика: Комидакрафт

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.