Халуски: компир, сирење и сланина

Халуски ќе ги сакаат децата. Тие се еден вид мини-њоки типични за словачката кујна кои се прават со компири. Тие се служат со кремасто бело сирење типично за Централна Европа наречено Бринџа и со пушеле струготини од сланина.

Автентичниот рецепт мора да се направи со овој вид сирење, но доколку не успееме во тоа, можеме да го замениме со слични како рикота, урда или фета.

Состојки: 750 гр компири, 400 гр Бринџа (најтипично сирење во Словачка), 100 гр пушена сланина, 1 јајце, 300 гр брашно, сол.

Подготовка: Ние ги лупиме и исекуваме компирите. Сега ги рендаме и ќе биде скоро како сурово пире. Го додаваме јајцето, брашното и солта. Оставете го да одмори неколку минути додека ставаме тенџере со 2 литри вода да зоврие.

За да формираме халаси, земаме две мали лажички и правиме мали топчиња. Откако ги имаме сите, ги додаваме во зовриена вода и ги оставаме неколку минути додека не тегнат сите тестенини.

Ние ја исекуваме сланината на тенки ленти и ја пржиме со малку масло. Ние мешаме хали со пржена сланина и сирење и сервираме топло.

Слика: Словачка

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.