Хамбургери од тиква

Сезона е тиква! И наскоро ќе полудиме и ќе бараме рецепти за Ноќта на вештерките. Денес имаме рецепт за наједноставните хамбургери од тиква за сите оние кои сакаат да уживаат вегетаријански рецепти.

Тие се вкусни, и можете да ги придружувате со вашето омилено јадење.

Уживајте во нив!


Откријте други рецепти на: Празници и посебни денови, Рецепти за Ноќта на вештерките, Вегетаријански рецепти, Рецепти зеленчук

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   даица dijo

  тиквата се ренда сурова тогаш?

 2.   Црна Гора во Аналија dijo

  Дали се готват ако ги направам во рерна?

  1.    Мајра Фернандез ogоглар dijo

   Да, можете, иако ќе трае подолго.
   Доколку калориите се загрижени, намастете ја решетката или тавата за пржење со малку масло. Раширете го со помош на кујнска хартија и запечете ги плескавиците од двете страни.
   Не ги правете премногу густи за да избегнете центарот да остане суров.
   Бакнежи !!