Пинто грав со ориз

Пинто грав со ориз

Дома сакаме јадења со лажици. На црн грав кои денес ви ги покажуваме се карактеризираат затоа што, покрај тоа што носат моркови, целер, колбаси од крв, хоризо ... тие имаат и некои зрна ориз.

El ориз Addе го додадеме на крајот, кога гравот ќе се свари добро. Се чини неверојатно, но, со малку ориз, садот се менува. Исто така, ја прави супата уште погуста и ни овозможува да додадеме помалку брашно во аранжманот, па дури и да го изоставиме.

Toе ги подготвиме како што ми се допаѓаат, давајќи им го своето време во готвењето. Е се направи да крчка, en кокот, и ќе бидат потребни околу три часа да биде мек и подготвен. 

 


Откријте други рецепти на: Рецепти за мешунки

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.