Крокети со четири сирења

Повторно рецепт со периодична мешавина од четирите сирења. Но, кои четири сирења? Општо, сирењата со различен вкус се мешаат, некои се помоќни од другите. Ементал, Рокфорт, Пармезан, Гауда, Маадам, Чедар, Бри, Камембер ... Сите се совршени да се направат овие кремасти крокети. Секако, сирењата можете да ги ставите во бројот на сирења што ги сакате, што е погодно ги прават масни.

Состојки: 750 мл. полномасно млеко, 250 гр. од разни сирења, 175 гр. брашно, 100 гр. путер, малку исецкани власец, лебници, јајца, бибер, сол и масло

Подготовка: Во тава, растопете го путерот и добро испржете го власецот. Следно го додаваме брашното и мешаме додека не се олабави и лесно наздрави. Време е да додадете млеко, сол и бибер. Ние мешаме додека брашното не се поврзе во кремот. Кога тестото се згусне, додадете ги ренданите или многу сецкани сирења, растопете ги и варете го тестото на тивок оган додека не се згусне и не излезе од тавата. Извадете го од оган, резервирајте го и оставете го да се излади. Кога тестото ќе се стврдне, ги формираме крокетите, ги пасиме по вкус и ги пржиме на масло.

Слика: Елчефенкаса

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.