Четири сезони пица, со вашите омилени состојки

Состојки

 • 1 подлога за пица
 • артишок или аспарагус
 • црни маслинки и / или каперси
 • варена или серано шунка
 • печурки или поркини габи
 • смачкан и просешен природен домат
 • жица моцарела
 • бибер
 • масло и сол

Смешно е ова пица избор на состојки, секоја претставува сезона од годината, од кои тие се свои. Печурките или печурките обично претставуваат зима, зеленчукот како артишок носи пролет во пицата ... и така натаму. Сепак, овие производи обично се комбинираат за да одговараат на вечерата и земајќи предвид дека добро се спојуваат едни со други. Оваа пица обично нема месо (да колбаси) или риба.

Подготовка: 1. На покриен плех за печење, шириме тенка подлога за пица. Ние го шириме со домат и масло и ја шириме моцарелата во теми.

2. Со помош на нож правиме четири еднакви поделби во пицата, во форма на триаголник, и на секоја ставаме по една или две од споменатите парови состојки.

3. Ние ја печеме пицата во рерна загреана на 250 степени за 15 минути.

Слика: Титалиандиш

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.