Чизкејк од тиква, незасладен

Состојки

 • 1/2 шолја незасладени колачиња
 • 2 лажици путер, стопен
 • 200 гр. бело сирење во крем
 • 1/2 чаша засладувач во прав
 • 1/2 чаша пире варена тиква
 • 250 мл. шлаг
 • 2 листови од желатин
 • зачини (цимет, ванила ...)
 • сецкани ореви или други полнење

Оние кои не можат да консумираат шеќер, имаат право да уживаат и во типичните задоволства и слатки ноќта на Ноќта на вештерките. Тиквата сè уште е присутна во нашата специјална книга со рецепти за овој фестивал на увоз. Сега го ставивме чизкејк на кој не му треба рерна.

Подготовка: 1. Ние ги мешаме сецканите колачиња со путерот за да формираме паста како оние од вообичаените чизкејк, песочни и компактни. Го дистрибуираме на дното на плехот за торта и го ставаме во фрижидер.

2. Ние го правиме кремот од колачот со електрични прачки победувајќи го засладувачот со сирењето додека не се изедначи. Ние додаваме паста од тиква, зачини, половина од кремот и повторно мешаме.

3. Одделно разредете го желатинот (претходно натопен во вода за да омекне и исцеди) во остатокот од топла крема. Ние го додаваме ова на тестото за торта.

4. Ние го истураме кремот врз калапот со основата на бисквитите и го оставаме да се олади да се стегне.

5. Посипете со ореви или ставете А. прелив од сирење.

Слика: Таа знае

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   рецетин dijo

  @PonceletQuesos благодарам за споменувањето!