Чоколадна торта од брауни за Ноќта на вештерките

Состојки

 • 1/2 чаша путер
 • 1 чаша шеќер
 • 1 чаша чоколадни чипови
 • 3 HUEVOS
 • 1 чаша брашно
 • врвот на ножот за прашок за пециво
 • 1 чаша сецкани ореви.
 • За ФРОСТИРАЕ:
 • 125 гр. ширење сирење
 • 250 мл. шлаг
 • 75 гр. шеќер за шеќер
 • неколку капки арома на ванила
 • портокалово (или црвено и жолто) боја за храна
 • чоколаден сируп за украсување

Малите ја сакаат Чоколадно брауни и веќе го добивме рецептот. Зошто да се комплицираме ноќта на Ноќта на вештерките? Makeе направиме забавна торта базирана на брауни на која ќе додадеме ревијален полнење од портокалово сирење за да го облечам за таа пригода.

Подготовка: 1. Го топиме путерот на тивок оган и ги додаваме чоколадните чипови за да се стопат.

2. Надвор од оган, и на овој крем, го истураме шеќерот и победиме со електричните шипки. Потоа додадете ги јајцата и матете малку за да ја изматите смесата малку.

3. На крај го додаваме брашното просејно со квасецот. Добро го интегрираме во тестото и додаваме сецкани ореви.

4. Истурете го тестото во сад за торта со нелеплива хартија и варете го во загреана рерна на 175 степени за 30 минути или додека центарот не се пробие и иглата не се исуши.

5. Оставете да се олади во калапот 10 минути, надвор од рерна. Следно, го одмрзнуваме пустиот и го ставаме на решетка за целосно да се олади.

6. Ние го шириме замрзнувањето на тортата, која се подготвува со тепање на сите состојки со електричните шипки. Прво ќе го измешаме шеќерот со сирењето и на оваа паста го разредуваме кремот. Ние победиме за да го аерираме кремот и додаваме ванила и боење. Ние го шириме тортата со овој крем.

7. За украсување, можеме да ставиме стопени нишки од чоколадо и да му дадеме ефект на шевронен, влечејќи го мотивот надолу со чепкалка за заби.

Слика: Внимателно,

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Естер роиг dijo

  Prepareе подготвам панели, типични за печени костени во Каталонија и печени слатки компири, панелите се многу добри.

 2.   Рецепт - Рецепти за деца и возрасни dijo

  Колку вкусна работа! :)