Чоколадни пајаци за Ноќта на вештерките

Состојки

 • 1 парче пандишпан
 • пусти или торта
 • чоколадни стапчиња
 • чоколадо за глазура или десерти
 • чоколадни капки или бисери за очи

Повеќе од пронаоѓање на состојките, комплексноста на овој пајак зависи од вештината (без да размислувам за тоа, наидов на двојка) што ја имаме секој во кулинарски занаети. Со помош на децата полесно ќе имаме. За да го заплашите рецептот, Внатрешноста на тортата можете да ја наполните со џем од јагоди или сирупи, така што кога пајакот ќе скрши, ќе ви залакне еден вид гаден слатка течност.

Подготовка: 1. Секоја мафина или кекскејк може да ја сочинува главната структура или тело на пајакот. За да му дадеме боја и вкус на пајакот, го покриваме со стопено чоколадо и оставаме да се стврдне.

2. Ние ќе ги создадеме нозете на пајакот користејќи стапчиња потопени во чоколадо. Ние ги исекуваме до саканата големина и ги спојуваме зглобовите со телото на пајакот со дупчење и запечатување со растопено чоколадо.

3. За да ги направиме пајаковите очи, можеме да користиме солзи од шеќер, двобојна глазура, мали меренги ... Ние исто така ги фиксираме на телото на пајакот со чоколадо.

Друга опција: Направете пајак со два дела, односно тело и глава, користејќи чоколади или друго помало парче торта.

Слика: Лакокинаноселомио

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

9 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Огни Лорена Патриша dijo

  Јас сакам!!! Ви благодарам!!

 2.   Долорес Коничигуа dijo

  ништо ништо што ме паничи

 3.   Рецепт - Рецепти за деца и возрасни dijo

  Што е со Долорес Коничигуа ако се супер забавни! Исто така овие не гризат! :)

 4.   Долорес Коничигуа dijo

  хахаха не се сомневам во тоа, но пајаците ми создаваат паника дури и ако се направени од гума хахаха

 5.   Долорес Коничигуа dijo

  Како и да е, ќе ги направам за училиштето на моето џуџе затоа што ги видел и вели дека му се допаѓаат хахаха

 6.   Рецепт - Рецепти за деца и возрасни dijo

  хехехх секако !! :) мора да се осмелите да ги направите: П.

 7.   3115199 dijo

  @KikoCasals кико, визарот секогаш го правиш богат !!

 8.   Хернандес Галван Ангел dijo

  JОХО ТОЈ ГО ОЛЕУВА ОВОЈ ДЕСЕРТ

  1.    Ангела Виларехо dijo

   Благодарам !! :))