Чоколадни чаши за Ноќта на вештерките

Ние ќе подготвиме десерт или закуска врз основа на мус од чоколадо да го претвори во еден вид гробници многу погодни за ноќта на Ноќта на вештерките. Уметноста на десертот, освен што знае да се подготви мус, е во собранието.

Рецепт за мус е тука. На неа, можете да ставите малку торта или мелени колачиња за да ја симулирате земјата на гробиштата. Некои Ореоа можат да ви се најдат.

За да симулираме надгробен споменик можеме да користиме колаче со соодветна форма како што се јазиците на мачката или плочки на покривот. Не заборавајте да насликате натпис со застаклен или со чоколадо.

Останатите детали се ваша одговорност: цвеќиња, животни ...

Слика: Еурофуд

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.