Брзо и лесно брашно од чоколадо во микробранова печка

Состојки

 • 100 гр. темно чоколадо за десерти
 • 60 гр. путер
 • 1 лажичка вкус на ванила
 • 150 гр. на шеќер
 • 3 HUEVOS
 • 100 гр. Од брашно
 • 150 гр. чоколадни чипови
 • 2 грст ореви, исецкани

Ако сакате на одмор да уживате во домашно чоколадно пусти и да заштедите време, пробајте да го направите овој експресен рецепт во микробранова печка. Додадовме сецкани ореви, претпочитате друго суво овошје?

Подготовка

 1. Ние го топиме путерот додека не биде доволно врел како да може да се стопи во неа 100 гр. на чоколадо. штом добро се поврзе, ги додаваме суштината на ванила, шеќерот и изматените јајца. На крај, малку по малку со цедалка го вметнуваме просеаното брашно за добро да го интегрираме во тестото. Откако ќе бидат подготвени, додаваме сецкано чоколадо и ореви на тестото.
 2. Го ставаме ова тесто во квадратен сад и го подмачкуваме погодно за микробранови. Гответе го браунито во микробранова печка со максимална моќност (800 W) 7 или 8 минутиСепак, мора да ја провериме состојбата на тестото по 5 минути. Брауни треба да се готви, но влажно.
 3. Дозволивме застанете го браунито од микробранова печка околу 30 минути пред да се сече на делови.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.