Шпагети со сос од домати и аншоа

Сос од домати и аншоа

Денеска подготвуваме шпагети со а сос од домати и аншоа. Ќе користиме пулпа од домати и ќе го наполниме со вкус со малку лукче, малку аншоа и неколку листови босилек.

Тоа е многу едноставен рецепт бидејќи додека се варат тестенините во тенџере, сосот ќе го подготвиме во тава. Всушност тоа е предноста на јадења од тестенини, дека иако подготвуваат за кратко време, резултатот е исклучителен.

Ние користевме конзервирана пулпа од домати, но ако имате многу домати дома, не двоумете се да користите природна пулпа од домати.

Повеќе информации - Тестенини со лосос, невешт рецепт


Откријте други рецепти на: Рецепти за тестенини

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.