Шпагети со скуша и кромид

шпагети со кромид

Кога мислиме на шпагети со крем, обично мислиме на карбонара. И дека, како што велат експертите, автентичните карбонари не содржат крем, тие содржат јајца. Па, денес ќе подготвиме некои шпагети со скуша, кромид и крем кои се исто така многу добри.

Сосот спремни за миг. Всушност, тоа ќе го направиме во тие минути на готвење шпагети.

Брз рецепт, совршен за кога се враќаме од плажа или кога се враќаме доцна од работа и немаме многу време или желба да зготвиме нешто комплицирано.

Ви ја оставам врската до други рецепти за шпагети, исто така многу лесно за правење и многу богато: Шпагети со сос од домати и колбаси y шпагети со печурки, туна и ракчиња.

Повеќе информации - Шпагети со сос од домати и колбаси, Е.шпагети со печурки, туна и ракчиња.


Откријте други рецепти на: Рецепти за тестенини

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.