Јагоди со сос од слатка пиперка

На јагоди Тие се во целосна сезона и сега изгледаат и мирисаат спектакуларно на пазарите. Затоа, ја искористив можноста да го подготвам овој рецепт за јагоди во сос од слатка пиперка. Не е вообичаен рецепт но е вкусен, особено ако го придружуваме со крем или сладолед од ванила ... чист грев !!

Theе го направиме сосот со сок од портокал и ќе го ароматизираме цимет и пипер Сечуан, што не е баш пиперка, но е многу миризливо со нотка на лимон и бергамот.


Откријте други рецепти на: Оригинални рецепти, Рецепти без јајца

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.