Јагоди со чоколаден премаз за Денот на в Valentубените

Сакате чоколадо? Што е со јагодите? Па, тогаш имаме совршена комбинација. Јагоди со чоколаден премаз за најромантичните. И, е тоа ако размислувате за лесен десерт, но истовремено и романтичен и персонализиран за ноќта на Сан Валентин, ова е опција што сигурно ќе ја сакате. Ви покажувам неколку идеи за презентација, но веќе знаете. Имагинација до моќта !! Измешајте обоени чоколади, млечно чоколадо, чисто или бело, и направете ги посакуваните форми. Ако се осмелите да ставите букви, сè е исто така можно.

Уживајте во овие романтични идеи за Денот на вineубените !!

јагоди11

Во Рецетин: Чоколадна муса за Денот на вineубените

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Рита карвалјо dijo

    Воодушевување!