Јајце во гнездо од сирење

Состојки

  • на секои 2 јајца, потребни ни се:
  • 1/4 чаша рендано сирење Груер
  • малку сол
  • маслиново масло

Скоро со ист изглед како пржено јајце но со подобар вкус и презентација за најмалите. Овие јајца со вистински изглед всушност ги имаат печено гнездо што се прави со сирење и се монтираат белците.

Подготовка:

1, Загрејте ја рерната на 230 степени и обложете плех со пергамент или нелеплива хартија. Резервиравме.

2. Одделете ги жолчките од белките, оставајќи ја секоја жолчка во различен сад.

3. Ние ги победивме белките со малку сол за да ги монтираме додека не станат цврсти. Го додаваме сирењето внимателно да не ги спуштат белките. Подобро е да се направи тоа нежно и со завиткани движења нагоре и надолу.

4. Ставивме две дарежливи лажици од смесата на плехот што го подготвивме за рерна. Ние внимателно ги шириме во форма на пржена белка од јајце и правиме дупка во центарот, во која ќе оди жолчката.

5. Печете гнезда на белка од јајце три минути и извадете го плехот. Внимателно, ја ставаме секоја жолчка на едно од гнездата и печиме уште три минути, така што жолчката малку се зацврстува и гнездото порумени.

Рецепт преземен од Едноставно рецепти

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.