Пици за Ноќта на вештерките, со застрашувачки мотиви

Пиците се добро јадење за послужување на забава. Тие можат да се јадат со вашите раце и сите ги сакаат, особено децата. На Ноќта на вештерките мора да се плашите дури и од јадење, затоа искористете ја имагинацијата и Дистрибуирајте ги состојките на пицата за да формирате мотиви поврзани со таа ноќ на терор.. Можеш и ти исечете го тестото со секачи од такви мотиви.

На пример, можеме да помислиме на пица во која моцарела се шири над доматот на таков начин што формира пајакова мрежа. За прецизно цртање на пајажина, можеме да користиме рендана моцарела и да ја истуриме со инка. Во таа пајажина не можете да пропуштите пајакот. Со што можеме да го направиме тоа? Добро со маслинки. Сечете едно на половина и со двете парчиња го формирате телото. Нозете се прават со ленти од друга маслинка.

Друга опција е да се формира лицето на ѓаволска тиква со маслинки, цреши домати и парчиња пиперка Црвено Мора да направите контура, очи и многу зашилени и остри заби.

Дали би се осмелил со некои мини пици како глава на мумија? Моцарелата мора да се дистрибуира во ленти за да се формира завој. Оставете дупка за очите, што можете да ја направите со полнети маслинки.

Сигурно може да размислите за повеќе, особено ако користите помош од деца, кои се најдобри за измислување.

Слики: Womansday, Мамакнаус, Мајмуни мајмуни


Откријте други рецепти на: Празници и посебни денови, Рецепти за Ноќта на вештерките, Рецепти за пица

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.