Сендвичи за Ноќта на вештерките, слатки или солени

Ноќта е на мртвите и ковчезите, секогаш добро „наместени“, мора да бидат многу присутни во ноќта на Ноќта на вештерките. Како да ги јадеме? Подготовка на неколку смешни сендвичи е добра идеја за ноќ во која повеќе од седење на маса што сакате, особено деца, е да си играте со костумите.

Единствената тајна за правење совршени сендвичи од ковчег е сечењето леб. За ова можеме да користиме шаблон од картон и подобро да се водиме кога поминуваме со ножот. А што е со полнењето? Е ги разгледаме нашите шири и кремови за сендвичи.

Слатката верзија е можна и ако замениме леб за пандишпан и солени пломби креми за пециво.

И во солени сендвичи и во слатки, не можеме да заборавиме на украсот. Тој користи додатоци и сосови за да создаде натписи или други мотиви на надгробните споменици.

Слики: adeадеизабел, Вкус за дома, Кичендејли, Розибајкс


Откријте други рецепти на: Празници и посебни денови, Забавни рецепти, Рецепти за Ноќта на вештерките

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Кармен Викарио dijo

  Ми се допадна многу, и тие ми се чинеа супер оригинални

 2.   Рецепт - Рецепти за деца и возрасни dijo

  Ви благодарам Кармен Викарио