Лазања со месо и печурки

Печурките се одлични со мелено месо. Па ако ги ставиме како фил за лазања, рецептот не може да пропадне.

Хоризо по ѓаволите

Ние ве учиме како да подготвите некои оригинални колбаси во пеколот. Одете да го подготвите глинениот сад што се прави за миг.

Месо од канелони за деца

Toе ги подготвиме овие канелони од месо со претходно варени тестенини. Prepareе го подготвиме рагуто, бешамелот ... и, откако ќе ги наполниме, во рерна!

Зеленчук со говедско чорба

Зеленчук со говедско чорба

Ова јадење зеленчук со месо е recipeвезда рецепт ако го готвиме на тивок оган и со големо внимание. Откријте го неговиот посебен вкус.

Плескавици од кисела краставица

Плескавици од кисела краставица

Колку е лесно да се подготват хамбургери дома. Денес на месото ќе додадеме неколку парчиња кисела краставица и кромид. Seeе видите колку е вкусно.

Задушени потполошки

Сакам да споделувам традиционални рецепти, од семејството, од време на време, затоа денес го споделувам овој рецепт со вас ...

Печено ребро

Willе ви се допадне вкусот на овие печени ситници и исто така колку е лесно да ги подготвите. Прво ќе ги испечеме во папилот, а потоа ќе ги зарумениме.

телешко-образи-во-сос

Телешко образи во сос

Денес споделувам со вас рецепт што го сакаме дома, неколку телешки образи во сос. Во овој случај…

зајак-до-ловџија11

Зајакот каксијаторе

Рецептот за ловџија на зајаци има толку верзии колку што има куќи, а има и верзии според различни земји. Онаа што денес ја споделувам е моја верзија.

Канелони од колбаси

Децата ќе уживаат во овој рецепт за тестенини затоа што ќе ги наполниме канелоните со нешто што навистина им се допаѓа: колбаси!

Рагу колбаси

Идеално јадење за ладни денови. Prepareе подготвиме сос од домати со колбаси кои можеме да ги ставиме на пире од компири или на палента

Лазања од зеленчук и месо

Обожавам да подготвувам лазања од зеленчук и месо, бидејќи на овој начин ги користам сите остатоци од зеленчук што ги имам ...

Шведски ќофтиња, како оние од Икеа

Тие се како оние на Икеа, но ние ќе ги подготвиме дома. Useе користиме свинско и говедско месо. Останатите состојки се исто така едноставни.

Варени крокети без путер

Одлични домашни рецепти, кремасти, полни со вкус и со многу месо. Ние ќе ги направиме со месо од коцид и децата ќе бидат воодушевени да ги јадат.

печен зајак со компири

Печен зајак со компири

Рецептот за печен зајак со компири е традиционален рецепт, едноставен и некомплициран. Овој рецепт може да се ...

јагнешки стил на баба ми

Јагнешко стил на баба ми

Искористувајќи го фактот дека оваа недела е Ден на мајката, ќе споделам со вас семеен рецепт, рецептот ...

колбаси во бело вино

Колбаси во бело вино

Тука имате едноставен рецепт кој е вкусен, вкусен. Овие колбаси со бело вино ви служат како главно јадење ...

Домашни канелони

Домашни канелони

Во денешниот рецепт објаснувам чекор по чекор како да направите вкусни домашни канелони, искористувајќи ги остатоците откако ќе подготвите домашна супа.

Месо од чорба со компири

Ние ве учиме како да направите чорба од месо со компири и јаболко направено со бело вино и едноставна домашна супа од јаболко и зеленчук.

Лазања со чорба месо за деца

Ние ве учиме како да подготвите вкусна лазања користејќи остатоци од месо од чорба. Со чекор по чекор фотографии и врежан опис.

месо во сос со печурки

Месо во сос со печурки

Подгответе го овој богат рецепт за месо во сос со печурки, искористувајќи ги свежите сезонски печурки. Вие нема да можете да престанете да потопувате леб.

Пилешка чорба со моркови

Ние ве учиме како да подготвите едноставна пилешка чорба со моркови. Не заборавајте на лебот, сосот плаче за тоа.

Пилешко во кокот

Toе готвиме пилешко во кокот. Резултатот е многу сочно месо, на половина пат помеѓу варено и печено, што практично се готви самостојно. Многу едноставен рецепт за пилешко. Резултатот е сочно пиле, на половина пат помеѓу печено и варено, со прекрасен гарнир компири.

Хоризос ал кава

Ова е еден од оние традиционални рецепти кои изненадуваат заради едноставноста. Тие се едноставно нежни колбаси варени во кава и се вкусни. Предност Рецепт е премногу едноставен за тоа колку е богат. Ние ќе го исецкаме хоризо за да го свариме во кава и сето тоа може да го видите на нашите чекор по чекор фотографии.

Печени рамења

Денешниот е традиционален неделен рецепт: Печено јагнешко рамо. Makeе ги направиме со маст, бело вино и малку друго ... Топлината на Традиционален неделен рецепт: печени рамена со компири и кромид. Useе користиме маст и малку бело вино.

Бифтек задушен со печурки

Комплетна чинија ако ја сервираме со компири. Месото се готви со разни зеленчуци, меѓу кои се издвојуваат печурките.

Тестенини со рагу од говедско месо

Еден од рецептите за тестенини што најмногу им се допаѓа на децата: тестенини ал рагу. Има зеленчук и мелено говедско месо. Традиционално и вкусно јадење.

Рагу колбаси

Овој рагу од колбаси ќе биде совршен придружник на вашите јадења од тестенини, месо или компири. Со домат и зеленчук, на децата тоа многу им се допаѓа.

Карамелизирани свински ребра

Неколку карамелизирани свински ребра благодарение на маринадата што ќе ја направиме неколку часа пред тоа. Златен, јасен и со вкусен вкус.

Црн дроб соте со кромид

Доколку подметниците ви наметнат, надминете го предизвикот со овој рецепт за црн дроб затопен со кромид и ќе имате брза и вкусна вечера за кратко време.

Традиционални ќофтиња со сос

Тие се ќофтиња на мајка ми, оние што треба да ги јадете со леб поради сосот што го имаат. Неколку традиционални ќофтиња со фотографии од чекор по чекор.

Лонганиза со бел сос

Лонганиза со бел сос направен од бело вино, кромид и зелени пиперки. Идеално комбинирано со ориз или компири.

Посно со домати

Ние ви покажуваме како лесно да направите посно со домат. Така можете да го оставите готово и ќе имате вкусен рецепт подготвен за јадење.

Задушени компири со месо

Состојки Служи 4 маслиново масло 4 големи компири 2 големи моркови 1 главица кромид 1 домат Бело вино 600

Atофтиња во сос

Состојки за 4 лица: 1 килограм мелено месо 4 чаши бело вино 1 јајце пипер од морско оревче 1

Ребра во сос од скара

Денеска ги валкаме рацете со некои вкусни свински ребра во сос за скара. Свинското месо е многу...

Зајак во печен сос

Зајакот е едно од месото кое помалку дебелее, се готви прекрасно и има многу карактеристичен вкус кој…

Овошје at Вкусно !!

Состојки 400 гр варена шунка 150 гр сланина на коцки 400 гр свинско мелено месо 2 лажици ...

Бомбици од компир и сланина

Супер лесни за правење, овие бомби од компири и сланина се вкусни. Тие едноставно се прават со пире од компири и…

Глувци од мелено месо

Состојки за мелено месо 500 гр мелено говедско месо Половина чаша бело вино Пипер сол леб ...

Печени кнедли од месо

Дали претпочитате пржени или печени емпанади? Доколку сеуште се сомневате, со овие месни кнедли кои ви ги подготвивме…

Рак во стил Доностија

За една посебна вечера како оние што следуваат за време на овие божиќни празници, вреди да се посвети дополнително внимание со…

Постен ориз на мајка ми

Рецептите на баба им се пренесуваат на мајките и, ако сме малку готвачи, нашите деца ги учат. За малку…

Лазања со чорба месо

Доколку сте направиле чорба (чорба, чорба или слично), со кое било месо и имате остатоци, можете да ја претворите во префинета…

Завиткани деца со колбаси

Во Латинска Америка ги нарекуваат рецептите што се засноваат на кифлички од тесто, листови зелка, па дури и… „завиткани деца“…

Кумот ќофтиња

Состојки 24-30 ќофтиња 2 чешниња лук 300 мл. мелен домат 1 кутија цреши домати поздравниот вода од ...

Зајак во Канарскиот салморехо

Сосема различен од кордованскиот салморехо е овој рецепт на база на канариски зајак. Канаринскиот салморехо бара трпение и грижа,…

Пита со туна

Состојки 2 листови тесто емпанада 500 гр. туна или свеж бонито 1 голем кромид 1 чешне од ...

Карпачо од домати со моцарела

Состојки зрели домати жица моцарела или свежо екстра девствено маслиново масло свежа босилек бибер сол Дали се сеќавате на nоки ...

Турција фрикасе

Наместо печено, оваа Бадник можеме да уживаме и во чорба од мисирка во сос (бадеми, вино...), зготвена полека...

Препелица во домашен сос

Состојки 6 потполошки 4 чешниња лук 1 главица кромид 1 исушен пипер или хоризо добро прскање на бело вино ...

Говедско фаџитас, оригиналот

Како што многумина од вас ќе знаат, фахитите се едно од традиционалните јадења на кујната Текс-Мекс, односно гастрономијата создадена ...

Паштета од шунка од Јорк

Дали сакате да бидете сигурни дека паштетата што ја јадат вашите деца во сендвичи е здрава и 100% природна? Па обидете се…

Гремолата корасти риби

Некои добри посни половини и без непријатни боцки од ослич, бакалар, лосос, сабјарка... се совршени за правење на овој рецепт...

Сенф печен зајак

Денес ќе подготвиме вкусен зајак печен во сенф, за сите оние кои сакаат силни вкусови.

Лакон со врвови од репка

На мудрата и разновидна галициска кујна и должиме значителна чинија со лакон кон ГРЕЛОС. Свинското рамо е зглоб ...

Мус од пилешки црн дроб

Многу слична на паштетата, мусот на црниот дроб е карактеристичен за поблаг вкус и за повеќе ...

Ламакун, турската „пица“

Оние од вас кои одат да одат во КЕБАБ можеби ја имаат пробано познатата турска пица но можеби звучи како ...

Grandофтиња од баба

Meофтињата се еден од оние рецепти кои не враќаат во детството. Кое дете не сака ...

Месо паела, вистинската

Откако ќе го дознаеме потеклото на паелата, ќе ги научиме тајните за тоа како да готвиме месо од паела. Чај

Месолф

Меленото месо е типично венецуелско јадење, но е прилагодено во шпанската кујна. Во Венецуела

Флејти од колбаси и сирење

Со пијадините или мексиканските тортиillaи од пченка ќе направиме некои специјални виршли или некои flautas. …

Серанито де ломо, сендвичот

Серанито е „сендвичот“. Кога ќе го пробате, ќе го потврдите за нас. Тоа е типичен сендвич на севилските таверни кои ...

Хоризо со јаболковина

Состојки 3 нежни колбаси 1 чаша екстра девствено маслиново масло (околу две лажици) Можеме да ги придружуваме со леб ...

Кучешка риба во маринада

Арапски рецепт кој остана засекогаш во провинцијата Кадиз, каде што е извезено, но е извршен од галициски емигранти ...

Месо со кока-кола

Овој рецепт е еден од типичните што многу луѓе нè советуваат да го направиме, но или од страв или од незнаење, никогаш ...

Печена филе со сос од соја

Пред да започнеме со самиот рецепт, мора да објасниме некои аспекти. Ова јадење се базира на познатата «Месо ...