Салата од Калифорнија

Салата од Калифорнија

Подгответе супер вкусна салата од Калифорнија со мешавина од крцкави вкусови и специјален сос од мед и сенф.

Руска салата без компири

Руска салата без компири

Ние ве учиме како да подготвите вкусна руска салата без компири. Вкусна закуска натоварена со протеини што ќе им се допадне на сите.

Салата од леќа

Одлична салата од леќа со печурки совршена за најжешките месеци од годината. Оригинален начин на консумирање мешунки.

Компир салата со црвен пипер

Различна салата, направена со варен компир, црвен пипер, тврдо варено јајце, кромид ... Едноставно јадење што го сака целото семејство.

Компири со кожа

Правењето компири со кожа вклучува подготовка на состојките за да ги донесете на масата. Потоа, секој вечера треба да ја состави својата плоча како што сака најдобро!

Летна пармигијана

Ние ќе ги адаптираме традиционалните модри патлиџани пармиџијани на овој период од годината. Така ќе добиеме вкусен и оригинален почетник.

Леблебија со винегрет

Идеална салата од мешунки за потоплите месеци. Винегретата се прави со тврдо варено јајце, магдонос, кромид ... И ние исто така ве учиме како да готвите наут во шпорет под притисок.

Божиќна салата со јагули и јаболко

Шарена и многу лесна Божиќна салата, направена со избрани марули, бебешки јагули, моцарела, стапчиња од рак и јаболко. Совршен како почетник.

Исклучителна руска салата

Различна верзија на класичната руска салата: сочна, вкусна и извонредна, сите ќе бидат изненадени! Идеално како почетник.

Салата од Мурсијана

Одличен традиционален рецепт од регионот Мурсија. Едноставно, лесно, лесно и вкусно јадење. Идеално за секоја пригода.

Земја салата со аспарагус

Многу кул, тоа е задоволство. Винегретата од кромид и магдонос ја прави оваа земја салата посебна, што има интензивен и неодолив вкус.

Салата од лубеница и ориз

Летна салата направена со лубеница, киви, зелена салата од домати ... шарено и многу апетитивно јадење за најжешките денови во годината.

Салата со сос од јогурт

Летна салата со сос од јогурт

Освежителна нискокалорична салата. Со зелена салата, домат, сирење, морков и оригинален грчки јогурт облекување со пипер, супер!

Салата од тиквички и манго

Егзотична салата од тиквички и манго, со крцкав карамелизиран сусам. Идеално како почетник за изненадување на нашите гости.

Салата со партезан тарлети

Ви здодеа постојано да подготвувате исти салати? Денеска подготвивме многу забавна и поинаква опција со која ќе изненадиме…

Колешка зелка со колбаси

Доколку барате брза вечера за вечерва, оваа салата е совршена бидејќи можете да ја подготвите однапред. Ќе ни треба само зелка,…

5 свежи салати за лето

Да живее салатата! Се комбинира со сите видови состојки, се подготвува со трепкање на окото, а пред се, ...

Салата од авокадо и манго

Тоа е многу свежа и вкусна салата за лето, особено за вегетаријанците. Дали сакате да знаете како се прави тоа?…

Пилешко на крунисување

Изгледа неверојатно дека е создаден едноставен рецепт како овој за крунисувањето на кралицата Елизабета Втора. На…

Карпачо од домати со моцарела

Дали се сеќавате на њоките а ла капрезе? Да, тој домат со моцарела. Ќе ја трансформираме вашата презентација во правење карпачо, сервирање…

Коктел од рак и розов сос

Еве го класичниот рецепт за коктел од зелена салата и ракчиња кој обично се служи во многу ресторани и во…

Салата од бугарска компир

Иако е бугарска, оваа салата од варен компир не содржи состојки туѓи за нашата кујна, а уште помалку необични...

Салата од рак, како ќе ја јадете?

Како гарнир или како прво јадење, оваа салата може да се подготви однапред, да се стави во фрижидер и веднаш да се сервира. Придружете…

Салата од руски ориз

Ќе ја замениме кралицата на клубени, компирот, со ориз за да направиме ваква руска салата. Остатокот…

Салата од портокал и анасон

Овој рецепт за портокалова салата е оригинален, извонреден и нискокалоричен. Анасон, ароматичен и со вкус на анасон, ...

Салата од лигњи

Некои свежи и свежи лигњи ќе ни послужат за да создадеме многу комплетна салата. Не знаете колку е богата ...

Табуле, салата од кускус

Табуле е ладно кускус-јадење типично за мароканската кујна. Допрено во сок од лимон, тој обично носи ...

Салата од ориз со мајонез

Леснотијата на подготовка на ова јадење го прави идеално за оние моменти кога не знаеме што да им дадеме на нашите ...