Хамбургери од тиква

Сезона на тиква е! И наскоро ќе полудиме барајќи рецепти за Ноќта на вештерките. Денес имаме рецепт за…

Подуен ориз од тиква

Состојки 6 лажици путер цртичка од арома на ванила 300 гр. бел слез 6 чаши издуван ориз ...