7 овошни чаури за деца

Со овие жешки денови што ги имаме, ние сакаме да имаме само свежи работи, и од таа причина, денес имам за сите ...

Специјални бухти мелено месо

Оригинални рецепти за совршена вечера. Вака се овие специјални лепчиња од мелено месо и кои можете да ги подготвите со…

Специјални печени јајца

Забележете го овој рецепт за специјални печени јајца бидејќи ќе ви се допадне. Се работи за јајца...

Солени мафини од колбаси

Денот на ден и недостатокот на време нè наведуваат секогаш да подготвуваме исти и здодевни грицки или…

Глувци од мелено месо

Заборавете на здодевните руски шницли со овие лесни мали глувци од мелено месо. Сигурен сум дека од сега па натаму...

Торта за кралски карневал

Пред да ги подготвите и да ги впиете забите во оваа кралска торта, ајде да дознаеме за нејзиното потекло и потекло. Овој шарен роскон…

Оригинални рецепти: 3 јадења со ориз со Рудолф овој Божиќ

Оризот е едно од најпопуларните јадења што може да се готви за најмалите во куќата. Ако сте уморни од тоа секогаш да го подготвувате на ист начин, не можете да ги пропуштите овие три божиќни идеи со јасен протагонист: Рудолф.

Оригинални рецепти: Лута птица треска

Треската на Лутите птици достигна несомнени граници, а тоа е дека тие се повеќе се присутни во рецептите за готвење. Подгответе ги на оригинални начини. Денес ви ги даваме рецептите за изненадување дома.

Овошен паун, играјќи со бои

Овошјето е една од основните намирници за ден за нашите малечки.
Тие треба да научат да играат со вкусови и бои, и затоа денес ќе подготвиме многу посебен десерт, овошен паун.
Не пропуштајте го остатокот од рецептот.

Нутела мечки

Во лоши моменти, добро лице! Значи, ова попладне се посветивме на готвењето. Фактот дека? Неколку убави сендвичи од ...

Овошна торта

Состојки Сите видови овошја што ги сакаме Лубеница јагоди Кивис малини Тортата не мора да биде нешто тешка, со ...