Фритата, италијанскиот „омлет“

La фритата е специјалитет на италијанската кујна што, слична на нашата сакана тортилја, обично содржи различни состојки како месо, зеленчук, сирења, итн. Ла дијаференција тоа е во начинот на готвење. Наместо да се прави напред и назад, односно со јајцето од двете страни како и остатокот од тортиillaите, фритата тој е отворен и сезоните и придружните делови се додаваат на врвот, затоа нејзината презентација наликува на онаа на а quiche, бидејќи е завршено со готвење во рерна.

Toе ви дадеме пример на рецепт за фритата со зеленчук, за да видите како се прави, но јасно е дека можете да додадете месо, риба, сирења и зеленчук што го сакате. Во Италија, тиквичките или кромидот и сирењето се многу типични.

Подготовка: Ставивме голема нелеплива тава на шпоретот и додаваме лажица масло. Ние додаваме секаков вид на суров зеленчук, месо или риба што сакаме во frittata и ние сотеме додека не заврши, додавајќи секаков вид билки, зачини, сол по вкус. Време е да додадете која било состојка која е веќе зготвена или подготвена за јадење, како што се филети или сирења. Измешајте и извадете ги состојките од тавата.

Ние ги победивме јајцата (8 јајца за 4 лица) со сол, бибер и 2 лажици вода, млеко или крем. Ако додадеме рендано сирење, тоа ќе го сториме во овој чекор. Ја додаваме оваа мешавина од јајца во тавата.

На средна топлина, варете ги јајцата околу 2 минути, внимателно стругајќи ги страните и дното со дупчиња лажица. Сега се враќаме на истурете ги солените состојки врз јајцата. Кога јајцата се сварат и долната основа е подготвена, тргнете ја од оган.

Ние ја ставаме тавата под решетката додека горниот дел не стане златно-кафеав, околу 4 минути. Извадете ја тавата од рерна и оставете ја да одмори околу 5 минути. Ние сечеме на клинови и служиме.

Слика: Кујна-познавач на кујни

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.