Loveубовни напивки за Денот на в Valentубените

Useе користиме алкохолни ликери, црвени овошни сокови или млечни производи за да создадеме пет розови безалкохолни коктели за да можеме да наздравиме со нив на ноќта на в Valentубените. Не е лоша идеја прославете детска ужина во чест на денот на loveубовта, што се сеќаваме е 14 февруари (за оние со ладно срце).

Подготовка:

1. Розова сода: 1 дел гренадин + 1 дел сок од лимета + 1 дел сода

2. Смути од брусница: 1 дел сок од брусница + 1 дел млеко + 1/2 дел кондензирано млеко + кора од кора од портокал

3. Бакнеж од јагода: 1 дел сок од јагода + 1/2 дел сок од малина или цреша + 1 дел Seven Up или Sprite

4. Долг пијалак од цреша: 1 дел сок од цреша + 1/2 дел сок од гренадин или јагода + допир со арома на ванила + 1 и 1/2 дел од седум нагоре или спрајт

5. Троен црвен крем: 1/2 до 1 дел од гренадин + 1 дел сок од брусница или малина + 1 дел смути од јагода

Слика: Хелиапинк, Совршен палета

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.