Pochas a la navarra: типичен рецепт на Сан Фермин

Оваа типична чорба од зеленчук од Навара е соодветна за летото. Ние веќе знаеме дека е жешко, но лесен, дигестивен и здрав наеднаш. Содржи само зеленчук за неговата подготовка, од кој зависи добриот вкус на садот, затоа ве советуваме да изберете квалитетна суровина. Денес, 7 јули, Сан Фермин, го започнуваме нашето мени со овие поки или грав. Или повеќе сакате друга мешункаст зеленчук?

Збогатете го рецептот: со треска, пилешко, хоризо или колбас со крв ...

Рецепт инспириран од сликата на Ромеројма


Откријте други рецепти на: Рецепти за мешунки

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.