Ноќ на вештерките напивка-напивка и многу здрава!

Состојки

 • 650 мл црвен овошен сок (капини, малини, јагоди ... Обично доаѓаат, не знам зошто, измешани со банана во комерцијални сокови, но не е важно)
 • 650 мл сода
 • 250 гр мелени црвени плодови (вреди да се замрзнат)
 • 2 лажици гренадин
 • 250 гр кршен мраз (како мохитос)
 • Бонбони пајаци или други „злобни“ гумени

Ако сакаме да имаме вистинска ноќ на Ноќта на вештерките, треба да направиме волшебна напивка и да направиме магија. Рецептот за оваа «напивка-Панч»Јас ти го давам, за магијата ќе мора да ги посетиш библиографските фондови на Хогвортс или некое друго училиште за магии и вештерки. Покрај тоа, овој напиток е многу здрав и е многу добар: тајната состојка е овошниот сок.

Слика и адаптација: вилијамс-сонома


Откријте други рецепти на: Пијалоци за деца, Празници и посебни денови, Рецепти за Ноќта на вештерките

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.